עליי

מאיה שטיינברג מאמנת בשיטת סאטיה

שמי מאיה שטיינברג, אני מאמנת ריגשית תודעתית בשיטת סאטיה, מלווה אנשים לגילוי חופש ושלווה בחייהם.

אני אימא של ליבי.

בהשכלתי האקדמית אני בעלת תואר ראשון במדעי המחשב, ותואר שני בתוכנית לניהול סכסוכים וגישור.

בהשכלתי רחבת האופקים אני מעמיקה במשך שנים בנושאים רבים הקשורים להתפתחות רוחנית דרך ספרים, הרצאות, שיחות, קורסים, ריטריטים ועוד.

מאז ומתמיד שאלתי את עצמי שאלות. שאלות שקשורות לחיים, לשייכות, לדרך, שאלות על עצמי, על ייעוד ועל משמעות. גדלתי בסביבה שעודדה תחרות – השוואות והישגים, כך שלא משנה מה השגתי, תמיד רציתי יותר, וחוויית החיים שלי היתה של אי שביעות רצון תמידית, אליה הצטרפה גם חוויית ריצוי, שכללה ויתור על הרצונות שלי לטובת אלה של האחרים. פיתחתי תסכול שבא לידי ביטוי בקוצר רוח וכעס או לחילופין התכנסות והימנעות מיחסים.

בסיום לימודי התואר הראשון, נחשפתי למדיטציית הויפאסנה בשיטתו של ס.נ. גואנקה, דרך חבר יקר ושלו, שמעורר בי השראה עד היום, לעצור, להתבונן ולהקשיב. שם נפתחתי לעולמי הפנימי והתחלתי תהליך משמעותי של הקשבה והתקרבות לעצמי.

בכל זאת בחרתי להיכנס למרוץ החיים, עבדתי בתחום התוכנה, חוויתי לחץ, תחושה שאני חייבת כל הזמן להספיק, ובעיקר שאין לי ברירה, יש את מרדף החיים ואני בתוכו – שכר דירה, דייטים, להשיג דברים, עוד מעמד, עוד כסף… כל אותו זמן, בתוכי מתחולל מאבק פנימי בין הרצון להיות כמו כולם לבין הרצון להיות אני ולחיות את חיי בדרך שלי ולעשות מה שאני רוצה.

שנים התלבטתי ודיברתי על זה שיום אחד אעבוד בעבודה אחרת ואחיה חיים אחרים, רק שכל פעם כשזה כמעט קרה המשכתי לבחור מתוך פחד ונשארתי באותו מקום. עד שיום אחד הקשבתי לעצמי, והלכתי. הרבה אנשים מכנים את זה אומץ. בשבילי זה היה הדבר היחידי האפשרי. ההתקרבות לעצמי איפשרה לרצון שלי לבוא לידי ביטוי במציאות החיים שלי, וכבר לא היה מקום לשום דבר אחר.

כשהסכמתי לעצור, שיטת סאטיה נכנסה לחיי ואני מברכת על כך. מאז אני כל הזמן מתרחבת וחווה רמות חופש חדשות, חוויית החיים שלי ותפיסות העולם שלי השתנו, אני אוהבת את החיים שלי, אני עושה היום בחירות ממקום נינוח, וחיה חיים שלווים ורגועים.

לחופש בחיי יש מגוון ביטויים, כשהמשמעותי מביניהם הוא הבחירה שלי להיות אם יחידנית לביתי, בחירה שהגיעה מתוך חקירה עמוקה של הרצון שלי איך ייראו חיי בכלל ובתחום ההורות בפרט.

אני בוחרת בחיים של מודעות, תשומת לב, נוכחות, הקשבה וחופש. אני בוחרת להביא אהבה, חמלה, נוקבות ורוך למרחב אימון מכיל ומקבל בו מי שרוצה יכול לפגוש את עצמו ואת הדברים מהם לרוב הוא נמנע, להכיר את המקומות האלה ואת ההרגלים שלו, להתחיל להשתחרר מהמגבלות שהוא שם על עצמו, ולגלות את החופש והשלווה שבתוכו.

אפשר לחיות אחרת, אפשר לחיות חיים של חופש ושלווה.